אירוע החינה הוא אירוע משמעותי ובלתי נשכח. בכדי שתוכלו להגיע במיטבכם הן מבחינת התחושה והן מבחינת הנראות, מומלץ לנצל את הזמן לטובת יצירת הליך חיטוב שיגרוף מחמאות ויאפשר לכם להרגיש מיליון דולר. איך תעשו זאת? להלן הפרטים.

חיטוב לקראת החינה: משימה מאתגרת אך ברת השגה

אין ספק כי אירוע החינה מהווה את אחד מהאירועים החשובים ביותר בחייהם של כל זוג, וזאת בשל העובדה כי בשנים האחרונות מדובר באירוע לכל דבר ועניין הנחגג לא פעם במתכונת של מאות אורחים ועם שימת דגש על עיצוב יוקרתי המשקף את טעמכם האישי ואת המסורת המרוקאית, עיראקית, הודית ועוד. לקראת האירוע המושקע שלכם, מומלץ ואף רצוי לנצל את הזמן לטובת חיטוב הגוף – באופן זוגי. למעשה, גם אם אתם לא סובלים מעודף משקל, חשוב מאוד להיכנס לכושר הן בשל הצורך להתאים יותר בקלות לתלבושות הסגנוניות אותם תלבשו באירוע כמו גם לטובת שמירה על הבריאות ואפילו הכושר. כידוע, באירוע חינה רוקדים לא מעט ולכן הוצאת האנרגיה הזו עלולה לגרום לתחושה של עייפות במידה ואתם לא מספיק בכושר. למרות שמדובר באתגר לא פשוט, ניתן ואף רצוי לנצל את הזמן  לטובת יצירת שגרת ספורט בריאה – כך שתוכלו להיראות במיטבכם.

איך מתחילים?

אם עד לאירוע לא התאמנתם או הקפדתם על שגרת אירוע, רצוי קודם כל לתאם פגישה עם מאמן כושר, באופן בפרטי או בחדר כושר. דרך מאמן כושר תוכלו לבנות את סרגל המאמצים שלכם בהתאם לסרגל המאמצים ועם שימת דגש על התחילה איטית ומדורגת לטובת כניסה לכושר, והליך חיטוב המתבצע בהתאמה לתוכנית אימונים פרטנית. עם זאת, קחו בחשבון כי תהליך חיטוב חייב להתבצע בשילוב של תזונה מאוזנת ונכונה. על כן, העדיפו לוותר על מזון מתועש וממתקים (למרות הפיתוי הרב) ולהתמקד בתפריט עשיר בחלבון ובאבות המזון, לטובת בניית שריר. במידה ויש לכם כבר ניסיון קודם ובניתם סרגל מאמצים, ניתן להיעזר בסרטונים ברשתות החברתיות כמו אינסטגרם או ביוטיוב לטובת אימון זוגי המתמקד בחלקים שונים בגוף – זרועות, בטן, ישבן ועוד. כזוג המוטיבציה שלכם יכולה לעלות ועל כן מומלץ לסגור לעצמכם  מראש ביומן זמן אימון זוגי בו תוכלו להתמקד בתהליך חיטוב המתנהל בצורה מדורגת והדרגתית.

דגשים חשובים

מאחר ואתם אחרי הכול עתידים לחגוג את האירוע בקרוב, אל תעמיסו על עצמכם והקפידו ליצור  שגרה בריאה של אימונים ביחד עם תזונה. בכדי לעבור את תקופת החיטוב בצורה נכונה, חשוב להקפיד על הורדת אחוזי השומן בגוף כאשר אחוזי השומן הרצויים אצל גברים נע בין 8%-20% ואילו אצל נשים בין 21%-33%. שימו לב כי אחוזים אלו דינאמיים ומשתנים בהתאם לרמת הפעילות, הגיל והמטרה עצמה ועל כן אל תשוו את עצמכם לאחרים ואל תנסו לנקוט באמצעים קיצוניים כמו דיאטה חריפה או אימונים תכופים מדי, מאחר ואתם עלולים למצוא את עצמכם עם פציעה חמורה. על כן, העדיפו לשלב בין פעילות אירובית למשך 45 דק' לכל היותר לצד אימוני כוח כמו פילאטיס, יוגה, משקולות ועוד – אותם ניתן לבצע ביחד או אפילו במתכונת קבוצתית. במקרה הצורך ניתן להזמין אביזרי ספורט מהאינטרנט במשלוח עד הבית.

החינה מגיעה? זו ההזדמנות שלכם להתחטב!

גיוון אימונים

המפתח להצלחה בהליך החיטוב הוא לא רק תזונה נכונה אלא גם גיוון מבחינת האימונים. באמצעות מאמן כושר אישי או אפילו דרך הרשתות תוכלו לקבל רעיונות חדשים לאימונים. הקפידו להתאמן לפחות שלוש פעמיים בשבוע וכן ליצור גירוי לכל קבוצות השרירים, כל זאת כחלק מיצירה של תוכנית אימונים אפקטיבית אשר בסופה תוכלו להגיע לאירוע המרגש שלכם כאשר אתם חטובים, בריאים וזוהרים.