צו ראשון

תלמידי תיכון – הגיוס לצה"ל הולך ומתקרב? ובכן, כנראה שחלק גדול מכם כמו רבים אחרים בני גילכם, שואפים להגיע ליחידות קרביות מסוגים שונים, בהן תבצעו הרבה מאד תרגילים ואימונים פיזיים מפרכים שיאתגרו את הכושר הגופני שלכם. בעוד יש כאלה שיאמרו שאין צורך להתכונן לכך, האמת היא שהכנה פיזית לקראת הגיוס היא חשובה מאין כמוה, ומי שיגיע ליום הגיוס ליחידה קרבית עם כושר גופני ירוד צפוי לסבול בהחלט בחודשים הראשונים או אפילו להתקשות להצליח להשתלב ביחידה כמו שצריך, וזה עוד לפני שדיברנו על החשיבות הגדולה של הכנה פיזית לפני גיבושים, שמעבר שלהם הוא תנאי כניסה למגוון יחידות קרביות מובחרות. לשם כך, ריכזנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו להבין כיצד תוכלו להתכונן ולהיכנס לכושר לקראת הגיוס הקרב ובא.

היעזרו במאמנים מקצועיים לכושר קרבי

אם אתם אכן מכוונים לשירות ביחידה קרבית כזו או אחרת וכבר התייצבתם לזימון צו ראשון שנשלח אליכם בדואר, יש סיכוי לא רע שעכשיו מתחילים להגיע אליכם זימונים לגיבושים כמו יום סיירות, מיון פיזי ראשוני מאתגר לסיירת מטכ"ל, שייטת ושלדג, או אפילו זימון לגיבוש צנחנים. חשוב להבין שעל מנת לעבור בהצלחה את המבחנים הללו, עליכם להיות בכושר פיזי מעולה, אבל גם להיות ערוכים מבחינה מנטלית. מאמני כושר מקצועיים מתחום הכושר הקרבי הם בדרך כלל כאלה שהגיעו מיחידות קרביות מובחרות ויודעים להכין אתכם בדיוק לקשיים ולאתגרים הללו. מאמן מקצועי כזה, ידע לבנות לכם סרגל אימונים אישי ולצעוד אתכם יד ביד עד למוכנות מלאה. כמו כן, גם אתם לא מתכוונים לגשת לגיבושים אבל כן מתגייסים ליחידה קרבית, מאמן כושר אישי מתחום הכושר הקרבי בהחלט יעזור לכם להגיע מוכנים ומזומנים לתחילת השירות.

קבוצות כושר קרבי

אפשרות נוספת להיכנס לכושר קרבי לפני הגיוס היא הצטרפות לקבוצת כושר קרבי. תוכלו למצוא לא מעט קבוצות כאלו בכל רחבי הארץ, כאשר במרבית המקרים המדריכים של הקבוצה הם גם יוצאי יחידות קרביות ומכירים את האתגרים השונים לעומק. היתרון המשמעותי כאן, הוא שאפשר להתאמן יחד עם קבוצת אנשים, מה שבהחלט יכול להכין אותנו לאופי הקבוצתי של הכושר והאתגרים הפיזיים בצבא ההגנה לישראל. מעבר לאימון הפיזי, התמיכה של החברים מסביב והאווירה המיוחדת הקבוצתית, תאפשר לכל אחד להתחיל להתחבר לרוח הצה"לית וזה בהחלט עניין משמעותי.

אימונים אישיים

אופציה נוספת שתוכלו לבחור בה היא אימונים אישיים. זה בהחלט יכול להיות דבר מצוין, אבל צריך לזכור שנוסף שזה גם די טריקי, מפני שאם לא תתאמנו בהתאם לנדרש בצה"ל, יכול להיות שלא תגיעו מספיק מוכנים ליום הגיוס. מה שאפשר לעשות זה לחפש ברשת טיפים לאימונים ברוח צה"לית או אפילו להתייעץ עם חברים שכבר התגייסו או עם יוצאי יחידות קרביות וכך לבנות לעצמכם תוכנית אימונים סדורה. זכרו שבדרך הזאת אתם אחראיים על עצמכם ועליכם לגלות משמעת עצמית גבוהה. אם תוכלו, מומלץ להתאמן גם בחדר כושר.

האם צריך להיות בכושר בצו הראשון?

התשובה הקצרה היא לא – בצו הראשון אין מבחנים פיזיים שתדרשו לעבור. יחד עם זאת, זכרו כי בצו הראשון אתם תשבו מול מראיין שינסה להבין מי אתם בדיוק ועד כמה משמעותית עבורכם תקופת השירות בצה"ל. אם כבר התחלתם להתאמן לקראת הגיבושים, זה בהחלט דבר שיכול להקנות לכם נקודות זכות וממילא חשוב מאד להתחיל בשגרת האימונים מבעוד מועד.

זכרו – הכנה פיזית לשירות הצה"לי יכולה לסייע לכם לעבור שירות משמעותי וטוב יותר. בהצלחה!