אמנם אנחנו לא מבלים בו את רוב הזמן, אבל אין ספק שזהו אחד החדרים המשמעותיים ביותר בבית – חדר השינה. זה החדר שבו אנחנו נחים מכל המשימות של היום, ומאפשרים לעצמנו להירגע ולצבור כוחות לקראת יום חדש, ולכן עיצוב החלל חייב להיעשות באופן מושכל, ולו כדי לתרום לתחושת הרגיעה בחדר. תורת הפנג שוואי היא שיטה ייחודית לעיצוב וסידור חדר השינה, במטרה ליצור אווירה הרמונית ומרגיעה בחלל. סקרנים? אספנו כמה טיפים חשובים שתוכלו ליישם בקלות.

הרמוניה ושלווה

אין ספק שחדר השינה שלנו חייב להיות מעוצב באופן המיטבי, ולהשרות עלינו רוגע ושלווה. כל הנוגע לבחירת רהיטים או לבחירת הסגנון העיצובי, טוב לדעת שניתן לשלב את תורת הפנג שוואי עם סגנונות עיצוב נוספים, כך שתוכלו לרכוש את הרהיטים המועדפים עליכם. למשל, באתר "האוס דיזיין" תוכלו למצוא מגוון חדרי שינה לבחירה, כשהכוונה היא לחדר שינה קומפלט, מה שיסייע לכם לרכוש ריהוט תואם והרמוני, ויחסוך מכם להתאים את הרהיטים זה לזה מבחינה עיצובית.

מתחילים ברהיט הגדול ביותר בחדר: המיטה

מיקום המיטה הוא חשוב, לא רק משום שהמיטה היא הפריט הגדול בחדר, והיא זו שתכתיב את המשך העיצוב, אלא שלפי הפנג שווי למיקום המיטה יש משמעות. רצוי שהמיטה תמוקם באופן כזה שבו לשני בני הזוג יש מרחב, ואף כדאי להימנע מלמקם את המיטה צמוד לקיר (כך שלאחד מבני הזוג אין אפשרות לרדת מהמיטה בצד שבו הוא ישן). כמו כן, לא מומלץ למקם את המיטה מול הדלת, ולא מתחת לחלון. אם תנאי השטח לא מאפשרים זאת, יש כמה דרכים חלופיות, אבל אם ניתן למקם את המיטה בצורה כזו – עשו זאת. מה הסיבה לכך? זרימת אנרגיה טובה בחלל והימנעות מחסמים אנרגטיים. ליד המיטה יש להניח שתי שידות זהות, זה יסייע ליצור סימטריה ואיזון.

מה עוד? העדיפו לרכוש מזרן חדש ולא להשתמש במזרן משומש, ופה נציין כי מזרנים משפיעים על איכות השינה, ולכן רצוי לרכוש מזרנים שעשויים מחומרי גלם איכותיים, כמו מזרני לטקס טבעי. ברכישת מזרן לחדר השינה, אל תתפשרו על האיכות, משום שמדובר במוצר שיישאר ברשותכם לאורך שנים וישפיע על הבריאות שלכם, ולא כדאי להקל ראש בכך.

תורת הפנג שווי: לעצב חדר שינה בריא והרמוני

יוצרים אווירה

ובכן, התאורה היא חלק בלתי נפרד מעיצוב החלל, ויש לה משמעות חשובה בפנג שווי. אור טבעי הוא חיוני, והוא משרה אנרגיה טובה בחלל – הקפידו לפתוח חלונות, לאוורר את החדר ולאפשר לאור הטבעי להיכנס אל הבית. גם שימוש בנרות יכול להיות אידיאלי, רק הקפידו שלא להשאיר נרות דולקים ללא השגחה, ובטח שלא במהלך הלילה. יתרה מזאת, כדאי להשתמש במבער עם שמנים ארומטיים או מפיצי ריח עדינים שיתרמו לאווירה בחדר. יתר על כן, מסכים, ובעיקר טלוויזיה או מחשב, משפיעים על האווירה בחדר ולכן לפי תורת הפנג שוואי, רצוי להימנע מהכנסת מסכים לחדר השינה.

חשוב לציין כי צבעים בהירים הם עדיפים על פני צבעים כהים, משום שהם משרים שקט ונינוחות. בשנים האחרונות, צבעי הפסטל הפכו לפופולאריים במיוחד, ובהחלט תוכלו לאמץ אותם כחלק מעיצוב החלל. זה רלוונטי לא רק לעיצוב החדר, אלא גם לבחירת המצעים.

אלמנטים דקורטיביים בחדר השינה

תמונות בחדר השינה הן לא טאבו, ובהחלט תוכלו לשלב כמה תמונות בחדר, כל עוד הן משרות עליכם שלווה ומסמלות תקופות יפות ומשמחות. אם אתם מעדיפים לוותר על תמונות של עצמכם, כדאי לתלות תמונות שמסמלות זוגיות או שאיפות. כמו כן, אם החלטתם לתלות מראה בחדר – השתדלו לתלות אותה בצורה כזו שלא יראו את המיטה במראה (או יותר נכון, את האנשים שישנים על המיטה). מלבד זאת, רצוי שלא ליצור עומס של פריטים בחלל ולהימנע מתליית אלמנטים דקורטיביים מעל המיטה.

לסיכום, יש לא מעט דרכים לעצב את חדר השינה לפי תורת הפנג שווי, כשניתן לאמץ את כל הדרכים או רק חלק מהן. כך או כך, המטרה העיקרית היא לעצב חדר רגוע והרמוני שיאפשר לכם לנוח ולהירגע מכל תלאות היום.