לאכול פירות

ריכוז גבוה של מינרלים וויטמינים, נשנוש בריא בין ארוחות והפחתה במשקל מהווים רק חלק מהסיבות מדוע חשוב לאכול פירות. אם אתם רוצים לשפר את אורח החיים שלכם ובהתאם לכך גם את התזונה, להלן כל הסיבות לצריכה של פירות

תוצרת ישראלית מצוינת: השפע של אימא טבע נמצא ממש כאן

מדינת ישראל ידועה בתור מדינה שהתוצרת המקומית שלה נחשבת ללא פחות ממצוינת, ולמעשה הפירות אותם מגדלים כאן בישראל מיובאים למדינות רבות בעולם. לצערנו, לא מעט ישראלים מחליטים שלא לשלב בתזונה שלהם פירות ובהתאם לכך חושפים את עצמם לשורה של בעיות בריאותיות הכוללות בין היתר: לחץ דם גבוה, סיכון מוגבר להתפתחות של סכרת, בעיות עיקול ועוד. שורה של מחקרים שנערכו כאן בישראל כמו גם בעולם העלו כי לצריכה של פירות יש חשיבות עצומה מבחינה בריאותית, ועל כן שילוב של פירות בתזונה מהווה חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא ומאוזן.

מהם היתרונות של צריכת פירות?

שילוב של פירות בחיי היום יום יכול לתרום לחיזוק המערכת החיסונית, איזון נוזלי הגוף וכן התפקוד התקין. הסיבה לכך היא הריכוז הגבוה של אשלגן המצוי בפירות, כאשר לצבע של הפרי יש חשיבות גם מבחינה בריאותית. רבים לא יודעים כי ככל שהצבע של הפרי חזק יותר כך ריכוז החומרים הפעילים בו נחשב לגבוה יותר, ולכן העדיפות היא לבחור תמיד בפירות טריים ולא בפירות מוקפאים. נוסף לכך, ניתן להשתמש בצבעים הטבעיים של הפירות במקום צבע מאכל ובהתאם לכך לקבל גם את הריכוז של המינרלים כמו גם הוויטמינים המצויים בקליפה של הפרי, כמו למשל בקליפת התפוז. מאחר ובפירות יש סיבים פרה-ביוטיים הם מסייעים לפעילות התקינה של המעיים ובהתאם לכך מהווים מקור תזונה מצוין הן בעבור מבוגרים בוודאי בעבור ילדים. בעבור אנשים שסובלים מעודף משקל, פירות יכולים להוות תחליף נהדר לחטיפים ונשנוש בשל ריכוז הסוכר שנספג בצורה איטית, ובהתאם לכך גורם לתחושה של שובע. אכילה של פירות מכל סוג היא חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא ומאוזן, אולם היא גם מתפתחת לכיוונים מסקרנים כפי שניתן לראות בעולם האירועים שמאמץ את הפירות כחלק בלתי נפרד מהתפריט המוגש לאורחים.

טרנד בריאותי שכובש גם את עולם האירועים

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד גם ענף האירועים משלב פירות, בין אם מדובר באירוע ביתי ובוודאי באולם. פירות מתאימים כמעט לכל אדם ואירוע, כאשר באתר פרי הדמיון לדוגמה ניתן להזמין מגשי פירות בהרכבים שונים, בעלות נוחה ועם שימת דגש על סידור עשיר ומזמין. לאור הביקוש הרב, ניתן לראות כיצד יותר ויותר בעלי שמחות בוחרים להחליף את הקינוחים המשמינים בפירות טריים שנבחרים בקפידה ומסודרים בצורה מושלמת – לכל סוג של אירוע.

כיצד נשלב את הפירות בצורה נכונה בתפריט?

ראשית כל, רצוי לבצע רכישה מרוכזת של פירות טריים ישירות מהחקלאי. מדובר בחיסכון אדיר בעלויות שיכולות להגיע למאות שקלים בסופרים אך גם באפשרות לגוון את התפריט שלכם עם פירות עונתיים שנבחרו בצורה מוקפדת ומשווקים ישירות לצרכן. ההמלצה היא לאכול את הפירות ביחד עם הקליפה (בשל המינרלים והוויטמינים המצויים בקליפה) ולשלב את הפירות כחלק בלתי נפרד מארוחת ביניים או בתור ארוחת בוקר הכוללת יוגורט ופירות חתוכים.

ואיך לשלב את הפירות בתזונה של הילדים?

מאחר וילדים לא פעם מנסים להימנע מאכילה של פירות, רצוי לחתוך להם את הפרי בצורה מעניינת וכן לשלב את הפרי בתור שייק, ויש מתכונים המיועדים לימי הקיץ החמים. זכרו כי מה שלא קיים מול העיניים לא קיים ועל כן הציגו את הפירות דרך מגירות שקופות או הניחו חלק מהפירות על השולחן בתוך קערה, כך שהם יוכלו לגשת ולקחת בעצמם פרי. חשיפה היא חשובה מאוד החל מגילאים צעירים ועל כן הציבו את הפירות בגובה המתאים לילדים, והוסיפו פרי אותו הם אוהבים לשקית האוכל שלהם בדרך לגן או לבית הספר.