טיול רוחני בארץ

המאמר הבא נכתב לחובבי הטיולים מבינכם שכבר מכירים את המקומות השגרתיים ומחפשים ריגוש מסוג אחר. ישראל לא התברכה בשטח גדול, אבל באורח פלא, דווקא כן בנופים מגוונים. בישראל יש הרים מושלגים בסגנון אלפיני, גבעות בסגנון טוסקני, מדבריות כמו בארצות ערב וחוף ים תיכוני ארוך עם חול מושלם. בנוסף לכל זה, יש בישראל גם הרבה מקומות רוחניים או מקומות באווירה רוחנית. הללו הם אתרים מאד ייחודיים ששווה להכיר ולבקר. אלו מקומות שיכולים להציע חוויה שהיא מעבר לסתם חוויה תיירותית. הם מציעים אפשרות לעשות הפסקה בקצב החיים, לנוח, להתבונן פנימה והחוצה ולחזור חזרה עם אנרגיות מחודשות ונפש בריאה יותר.

אילת ועובדה

ההמלצה הראשונה שלנו היא לטיול בנופים עוצרי נשימה בהרים ובמדבר באזור אילת ועובדה. תוכלו להגיע ולסייר באתר שנקרא מקדש הנמרים. זהו אתר עתיקות מתקופה הנאמדת מלפני עשרת אלפים שנה על לפני שעת אלפים חמש מאת שנים, כלומר התקופה הניאוליתית המאוחרת. במקדש תוכלו לראות מעין ציורי קרקע מוזרים שעשויים על ידי אבנים נעוצות בקרקע אשר יוצרות ציורים של נמרים. לאתר ניתן להגיע עם רכב רגיל או כחלק מטיול ג'יפים באילת אשר ישלב גם נסיעת שטח בהרי אילת הקסומים. הנופים הבראשיתיים והשוממים בהם תטיילו יאפשרו לכם להתבודד ולהיות עם עצמכם ועם המשפחה או החברים איתם אתם מטיילים.

רוג'ום אל הירי

מקום דומה באופיו נמצא בצפון, ברמת הגולן והוא נקרא רוג'ום אל הירי. זהו למעשה תל אבנים מסתורי ומבודד אשר לא באמת ברור ייעודו או אפילו את מי הוא שימש ובאיזו תקופה. הגרסאות לגבי הייעוד חלוקות כאמור. חלק מהחוקרים סבורים שזה מקום פולחן עתיק. חלק אחר סבור שמדובר במצפה כוכבים. יכול להיות ששתי ההשערות נכונות באופן חלקי ומדובר במקום בו חיו קהילות שסגדו לגרמי השמיים, צפו בהם וחגגו אירועים שונים הקשורים אליהם. המקום נמצא באזור הישות יונתן ברמת הגולן. בשביל להגיע עד אליו עם הרכב תצטרכו לנהוג לאט לאט על דרך עפר משובשת. מומלץ לא להגיע בשיא החום וכמו בכל רמת הגולן, לשים לב לשטחי האש והמוקשים.

מקדש תל קדש

כפי שנוכחנו לראות, בישראל יש לא רק היסטוריה עשירה, אלא גם תרבויות פרה היסטוריות קדומות. האתר הבא שנמליץ לכם לבדוק הוא מקדש שנבנה במאה השנייה לפני הספירה על ידי עם לא מוכר שנקרא העם היטורי. המקדש שרד עד לשנת 363 לספירה אז הכריעה אותו רעידת אדמה קשה. שפקדה את כל האזור. המקדש, הנקרא היום תל קדש, איננו גדול אבל יש בו קיר אחד המתנוסס לגובה ועליו עיטור יפה של נשר. לפי האגדה, זו החיה היחידה שהייתה מסוגלת להתבונן בשמש מבלי שעיניה יצרבו ויסתנוורו. בין אם יש ממש באגדה הזו או לא, מדובר במקום מסתורי ומיוחד שלא רבים מבקרים בו. מומלץ להגיע מוקדם בבוקר ולהספיק לראות את הזריחה במקדש שככל הנראה נבנה כפולחן לשמש.

מערת אליהו

לבסוף, נסיים במקום מעורר השראה הקשור באמונה היהודית. מערת אליהו נמצאת בשיפולים המערביים של הכרמל ונשקף ממנה תכול הים התיכון. המערה נחשבת למקום בו התחבא אליהו כאשר הוא ברח ממלך אחאב. לפי האמונה, המערה יכולה להוות מזור למי שסובל ממחלות נפש למיניהן. רבים מגיעים למערה בשביל לשאת תפילה עבור יקיריהם. ניתן כמובן לבקר במערה ללא קשר לבעיה רפואית כלשהי,

ולפי מספר שנים הוכרז כי המערה תעבור שיפוץ ותחזוקה. הביקור הוא תמיד עוצמתי והיציאה מהחושך במערה לאור בחוץ ולנוף של הים היא מעוררת וממלאת באנרגיות טובות.

טיול נעים!