ויטמין C נמצא בטבע במזונות רבים כמו בתפוזים ואפילו בגמבה אדומה. ויטמין C הינו מרכיב חשוב ומשמעותי לטיפול בעור, והיום אין צורך לקבל אותו רק מהמזון אלא גם מתכשירים קוסמטיים מעולים. שימוש יומיומי בסרום ויטמין C עוזר לשמור על עור הפנים נקי, רענן ובריא. במאמר זה נפרט על יתרונותיו של סרום ויטמין C, ונסביר מהי חשיבותו בחיי היום יום שלנו.

מה זה ויטמין C?

ויטמין C, או בשמו השני חומצה אסקורבית, הוא ויטמין מסיס במים שמסייע ליותר מ-300 תהליכים ביולוגיים בגוף. הוא חומר מזין המתקן פגמים בכל חלקי הגוף ובעיקר בעור, אך גוף האדם לא מייצר אותו באופן עצמאי, ולכן צריך לצרוך אותו ממקורות חיצוניים. הוא נמצא במגוון פירות ובמגוון מוצרי טיפוח, כמו קרם לחות, טונרים וסרומים.

ויטמין C שומר על בריאות העור, השיניים, החניכיים ודפנות תאי הדם, ולכן חשוב לשלב פירות בתזונה היומית כי הם מכילים ויטמין C יחד עם עוד ויטמינים נוספים, שלכל אחד מהם החשיבות והיתרונות שלו. כמות הצריכה היומית המומלצת לגברים הינה 90 מ"ג ליום ולנשים 75 מ"ג ליום. מחסור בוויטמין C עלול לגרום לדימומים מהאף, החלמה איטית של פצעים או פעימות לב לא סדירות. אנחנו ממליצים לפנות לרופא המטפל כדי לקבל את המינון המתאים לכם.

פירות וירקות נחשבים כעשירים בוויטמין C לעומת מזון מן החי. הוויטמין נהרס במגע עם אוויר, מים או חשיפה לטמפרטורות גבוהות, ולכן מומלץ לאכול את הפירות והירקות שלמים וטריים. בניגוד לדעה הרווחת, ישנם פירות מלבד תפוזים שמכילים אף יותר ויטמין C, ומומלץ לגוון ביניהם. כך למשל, פלפל אדום מכיל 100-140 מ"ג ויטמין C, גויאבה מכילה 200 מ"ג ויטמין C וקיווי מכיל 84 מ"ג ויטמין C, לעומת תפוז המכיל 60-80 מ"ג ויטמין C.

יתרונות סרום ויטמין C

מלבד צריכה של ויטמין C דרך המזון, מומלץ להשתמש בסרום ויטמין C כדי לסייע להתחדשות תאי העור ולהגביר את הספיגה שלו בגוף באופן אקטיבי. ויטמין C הינו מרכיב חשוב ביותר בתחום הקוסמטיקה, ובפרט לטיפול בבעיות עור, בשל יתרונותיו הרבים:

 

 

חשיבות סרום ויטמין C

מידי יום אנו נחשפים לקרינת שמש, קרינה מהמחשב או מהפלאפון. סוגי קרינה אלו גורמים נזק לשכבות העליונות של העור, פוגעים בתאי הגוף ומזרזים את תהליך הזדקנות העור והתאים. סרום ויטמין C מסייע בדיוק לבעיות אלה: הוא נוגד חמצון עוצמתי שמגיע עד למעטפת התא ומגן עליה מפני נזקי הקרינה.

בנוסף, סרום ויטמין C מסייע לצמצום של כתמי פיגמנטציה הנגרמים בגלל שיזוף וחשיפה לשמש, ומכיל גם חומצה היאלרונית המסייעת ללחות בעור וליצירת אפקט מילוי ומיצוק.

איך משתמשים בסרום ויטמין C?

שימוש בסרום הוא פשוט, יעיל ונוח, ואם תתמידו תוכלו לראות שיפור במרקם ובגמישות העור:

  1. שטפו את הפנים עם מים וסבון ייעודי
  2. מרחו כמה טיפות של הסרום של עור הפנים והצוואר
  3. מומלץ לחזור על פעולות אלה מידי בוקר וערב

לסיכום

גוף האדם לא מייצר ויטמין C באופן טבעי, אך ניתן לקבל אותו ממגוון פירות וירקות. שימוש קבוע בסרום ויטמין C הינו חיוני לשמירה על עור חלק, נקי ובריא, ויכול לסייע בחידוש תאי העור ובהגנה מפני נזקי קרינת השמש והמסכים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.