ים המלח נודע בכל העולם לא רק בתור המקום הנמוך ביותר על פני הגלובוס, אלא גם כמשאב טבע מופלא ומרפא הניחן בסגולות רבות. הנופשים בים המלח לא מגיעים לשם רק כדי לנפוש ולנקות את הנפש מהשגרה השוחקת, אלא גם כדי לטבול בים המלח וליהנות מיתרונותיו הרפואיים. במאמר שלפניכם ריכזנו את כל הסיבות לבחור בים המלח בתור היעד לחופשה הבאה שלכם. שנתחיל?

מלונות ים המלח

ים המלח, המכונה גם ים המוות, ממוקם על הגבול שבין ירדן לישראל, מה שהופך אותו לאחד המקומות התיירותיים ביותר במדינה. לפיכך, ניתן למצוא מגוון רחב של מלונות, צימרים ובתי הארחה ברמות שונות, שחלקם יכולים להשלים את חווית הביקור ולהפוך אותה לאידיאלית, כמו המלונות בים המלח של ישרוטל. מלונות ישרוטל בים המלח מציעים חווית אירוח חלומית ומפנקת בסטנדרטים הכי גבוהים ויוקרתיים שיש, כך שלא תצטרכו להתפשר על שום דבר בחופשה שלכם.

מאגר של מינרלים עוצמתיים

ים המלח הוא למעשה אגם גדול, והוא קרוי "ים המלח" מאחר שריכוז המלחים בו גבוה מאוד, כך שהרכבם של מי ים המלח שונה ממים של ימות או של אגמים אחרים. לשם ההשוואה, ריכוז המלחים במי ים המלח גבוה כפי עשרה מריכוז המלחים בים התיכון. לפיכך, מי ים המלח מכילים מינרלים רבים, וליתר דיוק – כ-30 מינרלים החיוניים לגופנו, כאשר את חלקם ניתן למצוא באופן בלעדי בים המלח בלבד. בין המינרלים שניתן למצוא בים המלח אפשר למנות את המגנזיום, האשלגן, יוד ועוד רבים. לא סתם הפך ים המלח למקור מצוין המשמש לייצור מוצרי טיפוח לעור, שרבים מהם מיוצרים במפעלי ים המלח הנמצאים בסביבת האגם.

בגלל כמות המינרלים האדירה שנמצאת בים המלח, המתרחצים במקום יכולים לצוף בו מבלי לשקוע, מה שהפך לאטרקציה פופולרית בקרב הנופשים. כמו כן, נזכיר שמדובר במקום הנמוך ביותר בעולם, כך שגם פועלים באזור מסנני קרינה ייחודיים. כל אלה הופכים את ים המלח לספא טבעי ואטרקטיבי שכל אחד יכול להגיע אליו וליהנות מעושרו ומייחודיותו.

 

 

בוץ ים המלח

הבוץ בים המלח ידוע בסגולות מיוחדות הקשורות לריכוז ולהרכב המינרלים שהוא מכיל. לא בכדי ניתן להבחין במתרחצים רבים שמורחים את הבוץ על גופם ומאפשרים לרכיביו להיספג אל תוך העור. למעשה, הבוץ בים המלח יכול לשמש מעין פילינג טבעי עבור העור מאחר שמרקמו גרגירי, כך שמריחתו על גוף יכולה לסייע בקילוף תאי עור מתים, לעודד את חידושם של תאי העור ולהמריץ את זרימת הדם.

ים המלח – סגולות רפואיות

אז מהן הסגולות הרפואיות של טבילה בים המלח? טבילה בים המלח יכולה לסייע לאנשים שמתמודדים עם בעיות ראומטולוגיות ולהקל על כאביהם. כמו כן, מי המלח יכולים להיטיב מאוד עם העור, ולסייע במקרים של תגובות אלרגיות, להפחית דלקות עוריות ולשפר את לחותו הטבעית של העור. גם הבוץ בים המלח יכול לשמש כתרופה טבעית להקלה בתסמינים של בעיות עור שונות, כמו במקרה של פסוריאזיס (ספחת). נוסף על כל אלו, המינרלים בים המלח יכולים להיטיב עם עור הפנים ולסייע בהפחתת קמטים.

סיכום

לסיכום, ים המלח הוא ללא ספק משאב טבע יפהפה ונדיר מסוגו המשמש כספא טבעי עבור מתרחצים ונופשים מישראל ומכל רחבי העולם שמגיעים לחזות בפלא. אנחנו ממליצים גם לכם להגיע ולהתארח באחד ממלונות ים המלח כדי שתוכלו ליהנות מכל היתרונות הסגולות של המקום.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.