לצאת לטבע ולראות ירוק בעיניים וכחול בשמיים יכול לחולל פלאים בתחושה האישית. זה הזמן לארוז תיק ולצאת לנשום אוויר – כפי שמגיע לכם.

מרגישים חנוקים? זה הזמן לנצל את הטבע עוצר הנשימה

בתקופה הנוכחית ובצל נגיף הקורונה רבים הרגישו חנוקים, ולא בכדי. למעשה, כללי הסגר החברתי בשילוב הפחד הבריאותי הובילו את עם ישראל לשהות ארוכה בבית, מה שגרם לעלייה ניכרת במדד הלחץ. אומנם מדובר בתקופה שחולפת, אבל לא ניתן להתעלם מהצורך האנושי להתאוורר ולנקות את הראש. עכשיו, שכבר רואים את האור בקצה המנהרה ניתן בהחלט לנצל את מזג האוויר הנעים כמו גם את הטבע המהמם של מדינת ישראל לצורך טיול בטבע. פסיכולוגים המתמחים בתחום של הפסיכולוגיה החיובית ממליצים בחום לצאת לטבע, וזאת בשל ההשפעה האדירה שיש לטבע על נפש האדם. למעשה,  גם אם אתם לא מחזיקים ברכב על שמכם, ניתן לבצע השכרת רכב בארץ עם חברת  Suncar ובכך לצאת לדרך – ולתת לטבע לעשות את שלו.

לשחרר לחץ למה כדאי לצאת לטיולים מרגיעים בטבע1

תחושה של חופשיות לצד אפשרות לניקוי ראש אמיתי

אין ספק כי ההשפעות של נגיף הקורונה והשנה האחרונה הותירו רבים עם קושי, תחושת מחנק, ובייחוד בעבור מי אשר מתגורר בערים. יציאה לטבע יכולה למלא אתכם בכוחות מחודשים, בשל השהייה באוויר הפתוח והאפשרות לעצור רגע את שגרת החיים לצורך הירגעות. לא פעם אנחנו מוצאים את עצמנו לא מרוכזים, ולכן סביבה כמו הטבע וטיולים במסלולי הטיול הכי יפים בישראל מאפשרים לכם לעשות אתחול מחדש. מדובר באמירה מבוססת מחקרית – הפסיכולוג סטפן קפלן ערך לפני מספר שנים מחקר שבו נמצא כי הצגה של תמונות טבע הביאו את הנבדקים למצב מנטלי חיובי יותר, ובתקופה שבה רבים מאיתנו נדבקו למסכים ולחדשות, אין ספק כי השהייה באוויר הפתוח יכולה לעשות רק טוב לנשמה ולמוח. מחקרים נוספים שנערכו בנושא הראו באופן חד משמעי כי ליציאה לטיול בטבע יש השפעה ממשית על חיזוק המערכת החיסונית והאטת קצב הלב, כפי שגילו חוקרים באונ' סטנדפורד. ניתן לקרוא מידע מורחב בנושא המחקרים ברשת, כמו גם בפודקסטים. אולם, אין צורך בהוכחה מדעית – צרו קשר עם חברים ובני משפחה אשר בילו בטבע בזמן האחרון ותוכלו לגלות בעצמכם כמה נחת וטוב הם הצליחו לקבל, בזכות היציאה לטיול בטבע.

נחת ושלווה – במרחק קצר מהבית

כפי שידעו לכל, מדינת ישראל היא מדינה קטנה ולכן ההגעה לטבע איננה מחייבת התארגנות ונסיעה ארוכה מדי. ניתן לצאת לאתרי טבע קרובים במרחק של חצי שעה נסיעה, ולשהות באזור למשך חצי יום או אפילו ללילה. תנו לעצמכם את ההזדמנות לאחר תקופה מלחיצה וקשה כמו שעברנו להתמקד, לקבל ניקוי פנימי ואמיתי כמו גם לנצל את  משאבי הטבע של המדינה לצורך הירגעות אמיתית שנועדה להטעין את המצברים.