אלפי מטיילים מגיעים להודו מדי שנה לא רק לטובת טיול אלא גם לטובת הירגעות והטענת מצברים. מהם היעדים המומלצים לטיול בעל נופך רוחני בהודו ומה חשוב לדעת רגע לפני? להלן מדריך מיוחד בנושא.

טיול רוחני בהודו: העניקו לעצמכם את הזכות לגלות את העוצמה הפנימית

הודו נחשבת לאחד המקומות הרוחניים ביותר בעולם, והיא מהווה את אחד היעדים האהובים ביותר ע"י מטיילים הן בעולם וכמובן גם בישראל, לא מעט בזכות האתרים הרוחניים כמו גם המדריכים שמגיעים מכל העולם בכדי להעניק סדנאות ושיעורים בחינם בשל התכונות המיוחדות של הודו. הז'אנר של טיולים רוחניים אינו חדש, אולם אין ספק כי הולך ותופס תאוצה בעיקר בעידן שבו רבים מבינים כי קצב החיים משפיע באופן משמעותי על המצב הנפשי. אם אתם שוקלים לצאת לטיול לטובת הירגעות וחיזוק הנפש, אין ספק כי הודו היא המקום בשבילכם. חשוב לציין כי בכדי להיכנס למדינה נדרש להוציא ויזה התקפה לשלושים יום או לשנה, כאשר השהייה במדינה מוגבלת ל 90 יום ולאחריה נדרש לצאת. כיום ניתן להוציא ויזה להודו אונליין באתר visa india  ולקבל את הוויזה בפרק זמן של מספר ימים, כך שתוכלו להתכונן למסע הרוחני שלכם. מבחינת יעדים, הודו עשירה במקומות בהם תוכלו לקחת חלק בפעילויות בעלות נופך רוחני, כפי שנציג כעת:

דרמסללה

דרמסללה הוא כפר הממוקם בצפון המדינה ונחשב לאחד המקומות האוהבים ביותר על ישראלים. דרמסללה נחשבת למקום רוחני לא מעט בזכות השקט והאפשרות לתרגל יוגה באוויר הפתוח כמו גם לקחת חלק בסמינרים של מיטב הפסיכולוגים והמאמנים שמגיעים למקום בכדי להעביר שיעורים בדאנה. כלומר, כל משתתף משלם ע"פ רצונו מתוך מקום של נתינה. נוסף לכך, בשנים האחרונות נפתחו קבוצות של ישראלים שמגיעות למקום בליווי של פסיכולוג למספר ימים של עבודה על הנפש, באופן קבוצתי וגם אימון אישי.

ורנסי

אין תייר בהודו שמוותר על ביקור בורנסי, הנחשבת לאחת משבע הערים הקדושות ביותר לדת ההינדו. ורנסי משלבת בין טבע פראי שבו ניתן לטייל לבין נהר קדוש בשם נהר הגנגס שם מתבצעים טקסים של שריפת גופות כמו גם טקסים דתיים שעבור עיניים מערביות נחשב לטקס קשה מאוד לצפייה, אך בעל משמעות רוחנית אדירה. בורנסי תוכלו לקחת חלק בסדנאות כמו גם סמינרים של מקומיים כמו גם מדריכים רוחניים מכל העולם.

בעקבות הרוח: יעדים מומלצים לטיול רוחני בהודו

רישיקיש

רישיקיש היא עיר הממוקמת בצפון הודו ונחשבת למעוז הרוחני של האזור. העיר הפכה למרכז הרוחני הגדול בעולם, לא מעט בזכות הקמה של מרכזים גדולים שבהם מלמדים ומתרגלים יוגה ומדיטציה לחיזוק הנפש. העיר נחשבת לקדושה בעיני ההודים ולכן קוד הלבוש שם מחמיר יותר מאשר ערים אחרות, ועל כן אם אתם מחפשים חוויה רוחנית עוצמתית – רישקיש תאפשר לכם להתחבר לעצמכם ולתרגל מגוון רחב של טכניקות הרפיה ונשימה כמו גם היכרות עם התרבות המקומית הקדושה באזור.

 מנאלי

הסיפור המפורסם של אביתר בנאי בכל הקשור לחזרה שלו בתשובה התרחש דווקא במנאלי, הודו, והוא אפילו כתב עליה שיר. מדובר בכפר עוצר נשימה בצפון הודו שמושך אליו אלפי ישראלים, ונחשב למושבה של ממש ולאחד המקומות המרגיעים בעולם. בכפר תוכלו למצוא בית חב"ד פעיל שמעביר סדנאות רוחניות כמו גם לקחת חלק בסדנאות עם המקומיים למדיטציה, ויפאסנה, יוגה ופילאטיס.

לסיכום, הודו וצפון הודו בפרט מאפשרים לכל אחד ואחת מאיתנו לצאת משגרת היום יום, להתחבר לעצמנו ולהיכנס למסע רוחני עמוק שיוביל לא רק לחיזוק הנפש אלא גם להתמודדות טובה יותר עם מכשולי החיים, ועל כן לא מפתיע שרבבות ישראלים חוזרים ושוב ושוב למקום שמכונה "מאמא אינדיה".