שוקולד נחשב ללא ספק לאחד מחומרי הגלם האהובים ביותר על הישראלים, ולא בכדי. היכולת לבצע רכישה של שוקולד איכותי המכיל ריכוז גבוה של קקאו מוביל לא רק לטעם טוב בפה אלא גם יכול לסייע לטובת התמודדות עם שלל בעיות בריאותיות, וזאת במידה ואכן צורכים את השוקולד באופן מבוקר ועם שימת דגש על ריכוז גבוה של קקאו. אם גם אתם מגדירים את עצמכם כמכורים לשוקולד, הגיע הזמן ללמוד כיצד שוקולד משפיע על הבריאות – וגם על הנפש.

טבליות שוקולד – לא מה שחשבתם

רכישה של שוקולד מהווה הזדמנות מצוינת ליצירה של מערך בריאותי תומך, וזאת בשל רכיבים פעילים המצויים בפולי קקאו. כך לדוגמה, מחקרים שנערכו בתחום השוקולד מצאו כי מטבעות שוקולד איכותי מכילות רכיבים כמו אספירין אשר מסייע לטובת שיפור זרימת הדם כמו גם הסירוקליזציה. כאשר זרימת הדם תקינה, היא מסייעת לטובת שיפור יכולת הלמידה ואף תחושת עוררות גבוהה, ועל כן מדובר בחומר גלם שעשוי לסייע לטובת שיפור הראייה, היכולת הקוגניטיבית ואפילו את תחושת הרעב.

בנוסף, שוקולד איכותי עשוי לסייע גם במצבים של התמודדות מול מחלת הסוכרת, וזאת בתנאי כי מדובר בשוקולד מריר המכיל ריכוז נמוך של סוכר. הסיבה לכך נובעת בעקבות שינוי הרגישות לאינסולין בזמן אכילה של שוקולד, ובהתאם לכך גם יכולת להוביל ליצירה של וויסות של רמות הסוכר בדם. מחקר שנערך באיטליה מצא כי נבדקים שצרכו שוקולד באופן קבוע הציגו מדדים טובים מאוד בכל הקשור לרמות הסוכר בדם, אולם מדובר במחקר מאוד קטן ועל כן אין עדיין הוכחה חד משמעית.

 

 

על כן, ניתן בהחלט לומר כי פולי הקקאו שנמצאו לפני אלפי שנים מצליחים לסייע לטובת מגוון רחב של מצבים בריאותיים ונפשיים, ואף יכולים להשתלב בצורה מושלמת בתפריט גם של מבוגרים וגם של ילדים שרוצים לקבל את מנת השוקולד היומית.

תרומה משמעותית למצב הרוח

כמעט כל מי שאכל שוקולד בימי חייו יכול לספר כי בעקבות האכילה של השוקולד הוא הרגיש טוב יותר. הסיבה לכך נובעת בעקבות ריכוז גבוה מאוד של רכיבים אשר מעכבים את השחרור של ההורמון אשר אחראי על הורמון המתח, ובהתאם לכך יוצר תחושה טובה יותר. על כן, שילוב של פירות בתפריט ביחד עם שתי קוביות של שוקולד יכול ליצור בעבורכם מערך תומך גם מבחינה בריאותיות אך גם מבחינה נפשית, בשל הגברת הריכוז של רכיבים איכותיים שיובילו בסופו של דבר לא רק לבריאות הגופנית שלכם אלא גם לבריאות הנפשית.

מהי הצריכה המומלצת של שוקולד?

היתרונות הבריאותיים של השוקולד מגיעים לידי ביטוי בתנאי כי מקפידים על רכישה של שוקולד עם ריכוז גבוה מאוד של קקאו, וזאת בשל הרכיבים הטבעיים המצויים בקקאו. שימו לב כי תוספת של חלב פוגמת בספיגה של נוגדי חמצון, ועל כן ההמלצה הגורפת היא להקפיד על צריכה של שוקולד מריר באופן מתון ולא באופן מוגזם. בנוסף, רכישה של מטבעות שוקולד איכותי מהווה את הדרך הטובה ביותר לנצל את היתרונות הבריאותיים, ובכך להוביל לניצול מקסימלי של חומר גלם שגם ילדים  וגם מבוגרים אוהבים.

לסיכום

למרות שרבים חושבים כי שוקולד תורם לעלייה במשקל כמו גם ברמות הסוכר, תתפלאו לשמוע כי דווקא לפולי הקקאו יש השפעה חיובית על גוף האדם ועל הפעילות המוחית. הקפדה על צריכה מבוקרת של שוקולד היא המפתח ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן שמשלב גם את השוקולד שאותו ניתן להזמין במשלוח מהיר עד הבית, דרך אתר פינוקים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.