לאמץ כלב

בשנים האחרונות יש יותר ויותר מודעות ליתרונות שבאימוץ כלב. אם בעבר, כלב נחשב לחיה שיש להחזיק קשורה בחוץ והוא שימש לעבודה או הגנה מפני פורצים: הרי שכיום כלבים הם חלק בלתי נפרד מהמשפחה והם חיים בצמוד לבני האדם. אבל מה היתרונות הבריאותיים של אימוץ כלב? מסתבר שמי שבוחר לאמץ את חיית המחמד המופלאה הזאת ייהנה מפחות אלרגיות, פחות סטרס, חיי חברה פעילים וכושר גופני טוב יותר. הנה כל היתרונות:

הליכה יומית ושמירה על כושר גופני

מי שמאמץ כלב יוצא לטיול עם החבר הטוב לפחות פעמיים ביום. יש את מי שיצא להליכות ארוכות או לריצה עם כלבו ויש את מי שיצא לסיבוב בשכונה. בכל מקרה, היציאה מהבית, ההליכה והפעילות הגופנית מספקות בריאות ושמירה על כושר גופני. פעילות גופנית עם הכלב מעלה את רמת הדופמין והסרוטונין בדם מה שמרגיע את מערכת העצבים. לפני שאתם יוצאים לטיול או לפעילות גופנית: כדאי לרכוש קולר מתוך מגוון קולרים לכלב. כך תוכלו לטייל בנוחות ולשמור על הסביבה ועל הכלבלב.

חשוב לדעת שעל פי מחקר שנעשה על 36 בעלי כלבים אשר סובלים מהשמנה נמצא כי מי שטייל עם כלב הוריד יותר במשקל באמצעות העלאת קצב ההליכה, בעוד שמי שלא החזיק כלב, הוריד פחות.

בריאות נפשית וחיזוק המערכת החיסונית

על פי מחקרים שנעשו במהלך יותר מ20 שנה, התגלה כי כלבים מסוגלים – רק בנוכחות שלהם – להוריד את רמת לחץ הדם בקרב בני אדם, להפחית התקפי חרדה בזמן , שהנוכחות שלהם מגנה על המערכת החיסונית.

אחד המחקרים שנעשו גילה שמי שמחזיק חיית מחמד סובל פחות מלחץ דם גבוה, מאשר מי שלא. בנוסף לכך, כיום יותר אנשים יודעים שכלב או חתול וכל חייה פרוותית אחרת אינה גורמת לאלרגיה (ההשערה שבעלי חיים עם פרווה גורמים לאלרגיה הייתה מקובלת במשך שנים) אלא שדווקא מי שגדל עם חיית מחמד מוגן יותר מאלרגיות משום שהנוכחות של הכלב מגנה מפני חיידקים, אסתמה ואקזמה.

בשל חשיפה לחיית המחמד גופם של אנשים ובעיקר גופם של ילדים התחסן באופן טבעי נגד מחלות עור ואלרגיות. מלבד זאת, ילדים שיגדלו עם חיית מחמד ילמדו על חמלה ושמירה על בעלי חיים ויבינו מהי אחריות ודאגה לאחר.

מצב רוח טוב

מצב הרוח שלנו קשור באופן ישיר לבריאות שלנו, ומי שמחזיק בכלב יסבול פחות מדיכאון, כך על פי מחקרים שחקרו דכאון בחולים במחלות סופניות שהחזיקו חיית מחמד. על פי המחקר נראה שחולים במחלות קשות ומסכנות חיים סבלו פחות מדיכאון כשהייתה לידם חיית מחמד. המחקר נעשה על ידי חוקרת ורופאה אמריקאית שגילתה שאנשים שקשורים לחיות המחמד שלהם הם אנשים פחות עצובים ומדוכאים.

בין היתר כלבים שנמצאים אצל קשישים חולי אלצייהמר זקוקים פחות לטיפול מאחרים וסובלים פחות מהתפרצויות דמנטיות (חשוב לדעת כי יש הבדל בין אלצהיימר לדמנציה). קשישים גם מטיילים בחוץ עם החבר הטוב ופחות בודדים כשיש לידם חיית מחמד אהובה והם גם צלולים יותר.

חיי חברה טובים והכרות עם אנשים חדשים

ומה לגבי חיי חברה? לא מעט רווקים ורווקות הכירו בני זוג באמצעות מפגשי כלבים או באמצעות שיחות לגבי הכלבים שלהם בגינה או ברחוב, בעוד שיותר ויותר קבוצות חברים מתגודדות סביב טיפול בכלבים, טיולים משותפים ופעילות חברתית שקשורה אל בעלי החיים המקסימים האלה.

לסיכום, כלב הוא חבר נאמן שתמיד ישמח אתכם! הוא יקבל אתכם בברכה בכול פעם שתכנסו לבית ולא יתבייש להראות לכם כמה הוא אוהב אתכם. אז זה הזמן לפנות לעמותות ומכלאות ולבחור חבר חדש ואהוב.