אין ספק כי נגיף הקורונה הוביל לשינוי משמעותי בהרגלי הטיפוח של רבים מאיתנו, בעיקר בשל שפע הזמן. אולם, לפעולה של טיפוח יש גם אלמנטים אחרים שכנראה לא הכרתם – ובראשם ההשפעה הנפשית. הייתכן? יצאנו לבדוק עם המומחים וחזרנו עם מסקנות.

טיפוח בתקופת משבר: פתרון אידיאלי בעבור חיזוק הנפש

אם בעבר נושא הטיפוח היה שמור לנשים בלבד, כיום ניתן לראות יותר ויותר גברים אשר מעוניינים לטפח את עצמם. הביקוש בעבור טיפולי יופי ובייחוד הסרות שיער עלה באופן משמעותי, משני טעמים מרכזיים: ראשית כל עלייתן של הרשתות החברתיות אשר מחייבות מראה מוקפד ורענן ושנית העלייה במודעות. במגזין shavers לדוגמא ניתן לקבל מידע אודות טכניקות חדשות להסרת שיער אשר מתאימות הן לגברים והן לנשים. אולם, לפעולה של הטיפוח נוסף בחודשיים האחרונים מימד חדש: נגיף הקורונה. המחלה אשר לא נראתה כדוגמתה זה למעלה מ 100 שנה בתולדות האנושות הובילה למימד לחץ עצום אשר משפיע על מיליוני ישראלים ועשרות מיליונים ברחבי העולם. ניתן לראות כי מאז המגפה מעלים אזרחים רבים טיפים ומדריכים לטיפוח, ולא בכדי. למעשה, לנושא הטיפוח משמעות רצינית בכל הקשור לאיכות החיים ולשביעות הרצון, כמו גם למצב הנפשי. האם זה באמת נכון? יצאנו לבדוק.

כיצד טיפוח- משפיע על המצב הנפשי שלנו

כיצד טיפוח מאפשר לחזק את הנפש בעת משבר?

פסיכולוגים מסבירים את הקשר בין טיפוח למצב נפשי בהקשר הטקסי. למעשה, רבים מאיתנו מבצעים "טקס" טיפוח הכולל שימוש בסבונים, קרמים והסרת שיער. ככל שהטקס מתנהל ע"פ סדר ומתבצע באופן מתוכנן, כך ניתן לראות הפחתה ברמות החרדה. יתרה מכך, לדימוי גוף משקל משמעותי מאוד בכל הקשור למצבנו הנפשי. אנשים אשר אינם מטופחים נתפסים בחברה כעייפים או חסרי רצינות, ולכן אנו מעדיפים לטפח את עצמנו בכדי לא רק לטפח אלא גם להגביר במקביל את הביטחון העצמי. כך לדוגמא, לא מעט קוסמטיקאיות מדווחות על זינוק במספר ההזמנות של תכשירים בתקופת הקורונה, כחלק מהרצון של הלקוחות להיראות טוב על אף כי הם אינם יכולים לצאת החוצה. התהליך של טיפוח הגוף מאפשר לכל אחד להתרכז בעצמו ולראות תוצאות, ובהתאם לכך לשפר את מצבו הנפשי. הירגעות כזו דרך הטקסיות של הסרת שיער לדוגמא מהווה דרך מצוינת לברוח קצת מצרות היום יום ולהעניק לגוף ובעיקר לנפש את מה שהיא זקוקה לו, באופן אישי ומותאם.

טיפוח בתקופת קורונה

לסיכום, אין ספק כי התקופה האחרונה מהווה אבן דרך בתולדות המין האנושי. עם זאת, ניתן לנצל את הזמן ולהעניק לעצמנו את הכלים בכדי לשפר את ההרגשה – באמצעות מוצרי טיפוח וכן מוצרים ייעודים. בכך, ניתן לסיים את התקופה כאשר אנו רעננים, יפים ובעיקר: חזקים בגוף ובנפש.

כדאי לקרוא פעולות קטנות ומשמעותיות לחיזוק הנפש