כפות הידיים שלנו נושאות מספר עצום של חיידקים אותם אנו יכולים להעביר לבני המשפחה והחברים, מבלי לשים לב. בעידן קורונה שטיפת ידיים היא חיונית, לצורך מניעת הדבקה. כיצד אם כן ניתן לשטוף את הידיים בצורה נכונה ובטוחה? להלן הפרטים.

שטיפת ידיים: חיונית בכל זמן (ובייחוד בתקופת הקורונה)

נגיף הקורונה הוביל לשינויים משמעותיים בכל הקשור להרגלי הניקיון והיגיינה אישית, וזאת לאור אחוזי ההדבקה הגבוהים של הנגיף. למעשה, לא מספיק לחבוש כפפות בעת צאתנו מהבית לטובת סידורים אלא חשוב לבצע שטיפת ידיים יסודית באמצעות רכישת מגבות חדשות וכן סבון איכותי אשר יאפשר לנו להיות בטוחים כי השטיפה של הידיים מתבצעת ביסודיות. תהליך של שטיפת ידיים בימי קורונה חייב להיות מוקפד ויסודי, והדרך הנכונה לנקות את הידיים מתבצעת במספר שלבים. הכניסו את הידיים תחת מים זורמים, ומרחו כמות נדיבה של סבון. לאחר מכן, יש לשפשף את הידיים זו בזו ולשטוף גם את האצבעות האחת בשנייה. יש להקפיד ולשטוף גם את שורש גב כף היד, בתנועה סיבובית. את התנועה הזו יש לבצע לפחות ל 20 שניות, ולאחר מכן לייבש את הידיים באמצעות מגבת חדשה אשר לא נעשה בה שימוש. כל תהליך הניקוי חייב להתבצע לפחות כדקה אחת, ובמידה ותרצו להשלים את התהליך ניתן בהחלט להשתמש בתכשיר ניקוי ג'ל.

הדרך הנכונה- לשטיפת ידיים בימי הקורונה

מתי הזמן הטוב ביותר לשטוף את הידיים בתקופת הקורונה?

מאחר ונגיף הקורונה הוא נגיף אשר יכול לעבור במגע בין אנשים, חשוב מאוד לבצע שטיפת ידיים לפני ואחרי הכנת אוכל, לאחר קינוח האף או עיטוש וכן לאחר השימוש בתא השירותים. בנוסף, בעת חזרה הביתה מהעבודה או מהסופר מומלץ לשטוף את הידיים בצורה יסודית, גם אם חבשתם כפפות. משרד הבריאות בישראל ממליץ לשטוף ידיים בצורה קפדנית אך לא באופן כפייתי, וזאת בשל העובדה כי ניקוי כפייתי של הידיים עשוי להוביל ליובש משמעותי באזור.

האם אפשר להסתפק בתכשיר ניקוי ג'ל במקום ניקוי ידיים?

רבים מתלבטים בשאלה האם ניקוי ידיים הוא אפקטיבי יותר באמצעות ג'ל, מאשר סבון. התשובה היא בהחלט לא, וזאת בשל העובדה כי תכשירי הג'ל אינם מסירים את כל החיידקים באופן מלא, ואין אף מחקר אשר מצא כי ג'ל יכול להיות מועיל כנגד חיידקים. בנוסף, רוב תכשירי הג'ל מבוססים על אלכוהול אשר מייבש מאוד את הידיים בשימוש קבוע. משום כך, ניתן להשתמש בתכשיר הניקוי כמשלים לפעולה של ניקוי באמצעות סבון. לסיכום, סבון מהווה את הדרך הטובה ביותר לנקות את כפות הידיים בתקופת הקורונה ובאופן כללי לצורך שמירה על היגיינה ראויה בין מפגשים עם בני השפחה, חברים ועמיתים לעבודה.