בחירה של רופא משפחה היא בחירה דרמטית למדי, וזאת בשל העובדה כי הרופא מלווה אתכם ואת בני המשפחה למשך שנים רבות. כדי לבצע בחירה נכונה, בחרנו להציג לכם את הטיפים הטובים ביותר – כך שתוכלו לקבל החלטה נכונה ובריאה.

בחירת רופא משפחה: מהם הפרמטרים החשובים ביותר בתהליך הבחירה?

ביקור אצל רופא המשפחה הוא ביקור שגרתי המתבצע באופן קבוע, ולשנים רבות. לא פעם רופאי המשפחה מלווים אותנו למשך שנים רבות, והופכים לחלק בלתי נפרד מחיינו. בשל כך, נושא הבחירה ברופא משפחה אמין ומקצועי מהווה סוגיה שמטרידה כל אחד מאיתנו. בכדי לסייע לכם בתהליך הבחירה (כך שלא תצטרכו להחליף רופא כל רבעון או שנה) בחרנו להציג מספר פרמטרים בהם תוכלו להיעזר, כך שתוכלו לבחור רופא אמין, ישר ובעיקר כזה אשר ידע לספק לכם את המענה הרפואי הזמין והטוב ביותר בעבורכם, ובעבור בני המשפחה:

בדקו כי לרופא יש תעודת מומחה

בעת תהליך הבחירה, חשוב לבדוק כי הרופא שלכם מחזיק בתעודת רופא מומחה למשפחה. מדובר בתת התמחות אשר לוקחת שנים רבות, ולכן מדובר בפרמטר מהותי אותו נדרש לבדוק בעת תהליך החיפוש.

זמינות וקרבה לבית

מומלץ לבחור ברופא משפחה אשר פועל בסביבת המגורים שלכם, וזמין לקביעת תורים באופן רציף. לא פעם אנחנו נאלצים להגיע לרופא המשפחה בעקבות מקרים דחופים, ולכן ההגעה צריכה להיות מהירה עד כמה שאפשר. נוסף לכך, ישנה אפשרות של  זימון תור דרך האתר שכאן, כך שתוכלו לקצר תהליכים ולהזמין תור דרך האינטרנט.

איך בוחרים - רופא משפחה

ניסיון

ככל שמדובר ברופא משפחה מנוסה ובעל ניסיון, כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים את הטיפול הרפואי הטוב ביותר. רופא המשפחה צריך להכיר את ההיסטוריה הרפואית שלכם על בוריה, ובהתאם לכך לספק טיפול מותאם ונכון המבוסס על ניסיונו. חלק גדול מהמקרים שבו אנו פונים לרופא המשפחה הינו מקרים דחופים ולכן רופא מנוסה ידע לפעול במהירות וביעילות לצורך פתרון הבעיה.

יחס אישי

מעבר להיבט הרפואי, חשוב לשים דגש גם על היחס האישי. רופא קשוב שנותן לכם להרגיש בנוח הוא הרופא בשבילכם, וזאת מתוך מטרה שתוכלו להרגיש בנוח ופתוחים עם הסיטואציה שלעיתים עלולה להיות לא פשוטה ואף מלחיצה. רופא משפחה שיש לכם כימיה איתו הוא נכס, כפי שיעידו לא מעט מבוגרים שמחליטים להישאר צמודים לרופא המשפחה למשך שנים רבות – לא רק בשל ההיבט הרפואי אלא בייחוד בשל היחס האישי.

סבלנות

סבלנות היא שם המשחק בכל הקשור לרפואת המשפחה. רופא סבלני שיודע לתת לכם את המקום להביע את עצמכם כמו גם לשאול שאלות הוא רופא אמין ומקצועי, ועל כן אל תחששו לתאם פגישה עם לפחות שלושה רופאים, כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה לכם ולבריאות בני המשפחה.