אי אפשר לוותר על פעילות ספורטיבית לילדים. בייחוד בעולם הדיגיטלי בו הם מבלים אינספור שעות מול מסכים וטלפונים, אתם חייבים להוציא אותם מהבית על בסיס קבוע כדי לשחרר אנרגיה ולחזק את השרירים. גופם הקטן של הילדים נמצא בהתפתחות מתמדת ועם לא יפעילו אותו על בסיס קבוע יהיה להם מאוד קשה בעתיד להתמודד עם כל פעילות פיזית פשוטה. שימוש במתקני ספורט שונים או רישום לחוגי ספורט הם פתרונות מעולים אשר יכולים בעלות נמוכה יחסית לקדם את בריאות הילדים שלכם ולהפוך אותם לפעילים יותר.

חינוך מגיל צעיר – ספורט לגוף ולנפש

חינוך לפעילות ספורטיבית הוא חינוך מיטיב לילדים מכל מיני סיבות. כדי לחזק את הגוף ולבנות לילדים יציבה איתנה ולוודא כי הם יצליחו לרכוש את כישורי הכתיבה בצורה נכונה, צריך לחזק את שרירה הכתפיים והגב ולפתח באופן קבוע את האזורים האלו. מתקני ספורט לחצר יכולים לתת מענה לכל שרירי הגוף, אולם כדי להתמקד בחגורת הכתפיים והגב אפשר לרשום את ילדים לחוג שחיה במתנ"ס המקומי.

ילדים רבים מתקשים לפתח את היציבה שלהם בינקות. רכישת מיומנות יציבה ואיזון היא חלק משמעותי מהתפתחות הילד ולכן חשוב לתת את הדעת עליה. פעילות גופנית סדירה, משפרת את הביצועים בתחום היצבה ומפתחת לילדים ביטחון עצמי. שיעורי התעמלות, ג'ודו או בלט יכולים להיות פתרון מצוין לילדים עם קשיי יציבה.

יחד עם זאת, לפעילות גופנית יש יתרון משמעותי בהתפתחות הרגשית של ילד. ספורט מקדם ערכים חיוביים מאוד של ענווה, חברות ועבודה בקבוצה. ילדים אשר עוסקים בספורט באופן קבוע לומדים מהר יותר ליצור קשרים חברתיים חיוביים ומפתחים את יכולות התקשורת הבין אישיות שלהם בצורה ברורה הרבה יותר. הספורט מלכד ילדים ומאפשר להם להגיע להישגים יחד, וזה כבר הישג בפני עצמו.

הטמעת ערכי החינוך הגופני מגיל צעיר מפתחת אצל הילדים משמע עצמית גבוהה, אחריות ומוטיבציה להצלחה, אשר קשה מאוד להנחיל בגילאים מבוגרים יותר. ילדים ספורטיביים הם ילדים אשר מבינים את מהותה של תחרות אבל מקבלים את האחר ומעודדים אותו להצליח. כדי לגדל ילדים תחת הערכים הללו צריך לפעול מגיל מאוד צעיר ולהכניס אותם לשגרת אימונים קבועה.

כושר לחיים

אימוני כושר מגיל צעיר מאפשרים לכל ילד לחזק את מערכות הגוף ולפתח אורח חיים בריא ומאוזן בצורה אינטואיטיבית. הקניית הרגלים אלו מינקות מקלה עליכם כהורים בעתיד וחוסכת התמודדות עם בעיות השמנה או קשיי התפתחות. כל זאת לצד מערכת ערכים חיובית מאוד שמביא הספורט לחייו של כל מתאמן. אתם כהורים שרוצים את הטוב ביותר לילד שלכם, מבינים כי עיסוק קבוע בפעילות ספורטיבית הוא ניצחון לכל המעורבים בדבר. רק תבחרו ביחד עם הילד שלכם את תחום העיסוק המועדף והתחילו להתאמן לחיים בריאים יותר.