אנשי מקצוע רבים בתחום הרפואה חשים שהם הולכים ונשחקים עם הזמן, ונקלעים למצב של תשישות רגשית. עמותת לתת תקווה נמצאת שם בשבילם ומפנה משאבים רבים כדי לגרום לצוות הרפואי להמשיך לעבוד בתפוקה מלאה ואפילו בהנאה. במאמר שלפניכם סקרנו את פעילות העמותה למען הצוותים הרפואיים בבתי החולים.

אודות עמותת לתת תקווה

עמותת "לתת תקווה" – מרכז ארצי לעזרה וסיוע לילד – הוקמה בשנת 2002 כגוף התנדבותי ששם לו למטרה לסייע לילדים חולים במחלות קשות ולתמוך בבני משפחותיהם בהתמודדות עם המחלה. העמותה נמצאת בקשר רציף עם מחלקות הילדים בבתי החולים בארץ, וכן עם רשויות הרווחה בישראל, כדי להגיע לכמה שיותר ילדים מטופלים ולעזור להם לפני ואחרי הטיפולים וגם במהלכם.

ערבי העשרה לצוות הרפואי

עמותת לתת תקווה מארגנת ערבי העשרה המיועדים לצוותים הרפואיים בבתי החולים, אשר לא מפסיקים במאמציהם להציל חיים. אנשי מקצוע ממגוון תחומים מגיעים כדי לסייע לרופאים בשגרת חייהם התובענית. זהו יכול להיות פרופסור שמספר על תגליות חדשות בתחום, הרצאה על הרפיה וגמישות או ערבי הצדעה לרופאים, אשר נערכים ביוזמת העמותה שמעריכה את הצוות הרפואי. הפעילויות הללו מבוקשות מאוד, והעמותה מפעילה אותן בבתי חולים רבים ברחבי הארץ.

ימי כיף לצוותים הרפואיים

מידי פעם מארגנת עמותת לתת תקווה יום כיף לצוות הרפואי של אחת מהמחלקות בבתי החולים בארץ. ימי הכיף כוללים לרוב טיול ופעילות גיבוש, לפי הרצונות של הצוות. ימים כאלו מגבשים את הצוות, ועוזרים לו להתרענן ולהגיע עם כוחות מחודשים למחלקה ולילדים החולים. העמותה רואה את החשיבות והחיוניות של הרופאים, ופועלת גם למענם ולמען העלאת המורל שלהם.

ימי כיף לסייעות לימודיות במחלקות הילדים

עמותת לתת תקווה תומכת בבתי הספר שבמחלקות הילדים, ולכן מארגנת ימי כיף ייחודיים גם לסייעות הלימודיות שעובדות באותם בתי ספר, מתוך הכרה בהשקעת האנרגיה שלהן ובתמיכתן בלמידה של הילדים המאושפזים.

מתנות לצוותים הרפואיים

מידי פעם מעניקה העמותה מתנות קטנות ומשמחות לצוותים הרפואיים. לדוגמא, בתקופת הקורונה עבדו הצוותים הרפואיים קשה מאוד ומסביב לשעון, והעמותה העניקה לצוות המתמחים בבית החולים סורוקה תיקים ללפטופ.

מנות חג לצוותים הרפואיים

בחגים נמצאים במחלקות צוותים תורניים שנאלצים לאכול את ארוחת החג שלהם בבתי החולים. עמותת לתת תקווה הרימה את הכפפה, ושולחת להם מנות חג עשירות וטעימות, המוגשות בצורה חגיגית ומשמחת.

משמחים ילדים בבתי החולים

אווירת בתי החולים עלולה להשפיע לרעה על הילדים ולהוריד להם את מצב הרוח והאנרגיות, מה שמקשה על תהליך ההחלמה. עמותת לתת תקווה נמצאת שם ובשבילם, במחלקות הפנימיות והאונקולוגיות, כדי לשמח את הילדים בימי הולדת, בחגים או סתם בימי חול. המתנדבים של העמותה מגיעים, עושים מסיבות במחלקות הילדים, מחלקים מתנות ומשחקים עם הילדים. הם לא מזניחים אף מיטה וכל ילד מקבל יחס הולם, מילה טובה ומתנה להעלאת המורל. בחגים המסדרון בבית החולים הופך לפסטיבל חגיגי של הופעות, זמרים ואומנים, אשר מתאחדים כדי לתת תקווה לילדים המאושפזים. המתנדבים שפוקדים את מיטות הילדים הם כתובת לשיתוף פחדים וחששות, והם לא עוזבים את החדר עד שהחיוך של הילד לא מושלם.

לסיכום

הצוותים הרפואיים עובדים מסביב לשעון כדי להקל על הילדים החולים והמאושפזים ככל הניתן. כאות הערכה לפועלם, עמותת לתת תקווה עורכת עבורם ימי כיף וגיבוש, ערבי העשרה בנושאים שונים ועם מומחים בתחומים מגוונים, וכן מציידת אותם במתנות קטנות וארוחות חג לצוותים שנשארים בבתי החולים בחגים. כמו כן, העמותה מארגנת ימי כיף גם עבור הסייעות הלימודיות במחלקות הילדים, ומשמחת את הילדים עצמם בבתי החולים על ידי מסיבות, מתנות ושיחות מעודדות.