היום כבר ברור יותר מתמיד ששמירה על אורח חיים בריא היא הדבר הטוב ביותר שכל אחד מאיתנו יכול לעשות עבור עצמי. המשמעות של הדבר היא שיש להיפטר מהרגלים מגונים ומזיקים כמו עישון סיגריות, שתייה מופרזת של אלכוהול או חיים של מתח ולחץ בעקבות שגרת העבודה. כמו כן מומלץ מאד לסגל הרגלים חדשים טובים כמו תרגול יוגה ומדיטציה ולהתחיל להתאמן ולהקפיד על הכושר הגופני באופן קבוע. ולצד כל אלו, אחד הדברים הבסיסיים והחשובים ביותר שצריך לעשות על מנת לחיות חיים בריאים יותר, הוא הקפדה על תזונה מאוזנת הכוללת מצד אחד הימנעות ממאכלים מזיקים כמו סוכר, קמח לבן ופחמימות ריקות וכל סוג שהוא של מזון מעובד, ומצד שני צריכה של רכיבים בריאים וטובים לגוף כמו סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרליים טובים מסוגים שונים. במובן הזה לכל אחד מאיתנו יש אתגרים שונים ונראה כי התזונה המערבית, על אף שהיא מאופיינת בשפע ומבחר גדול, לא תמיד מאפשרת לנו להכניס לגוף את כל הדברים החשובים שצריך שיהיו בו. בדיוק בגלל זה אנו רואים איך בשנים האחרונות הפכו תוספי התזונה השונים למוצר הפופולרי ביותר בתחום הרפואה המשלימה ובריאות הגוף, ואנחנו רוצים לנסות להבין עכשיו יחד אתכם האם זה משהו שכדאי לקחת או שעדיף להימנע ממנו.

יתרון – להשיג את הרכיבים החסרים בקלות

אם תלכו לבדיקה שגרתית אצל רופא המשפחה שלכם (שזה אגב משהו שמומלץ לכל אחד לעשות אחת לשנה לכל הפחות) ותבקשו לעבור סדרה של בדיקות דם, תגלו מהר מאד שחסרים לכם רכיבים מסוימים בגוף. אצל חלקינו מדובר בחוסרים בברזל, אחרים חסרים חלבונים חשובים כמו קולגן האחראי על מראה העור ועל גמישות השרירים (בין היתר) ויש כאלו שזקוקים למינרלים חשובים כמו אבץ או מגנזיום. לא, זה לא חייב להיות חוסר אקוטי או מסוכן, אבל לפעמים מספיק בחוסר קטן של רכיב כלשהו בשביל לסבול מדברים לא נעימים כמו עייפות מוגברת במהלך היום, מראה עור פנים עייף ואפילו חרדה ומתח. בגלל שלא תמיד פשוט להשלים את החוסרים הללו דרך המזון, הפתרון של תוספי תזונה יכול להיות בהחלט פתרון יעיל. אם אתם כבר מודעים לחוסרים כלשהם, באתר טבע בריא תמצאו את כל מה שאתם צריכים ותוכלו לבחור תוספים איכותיים שמתאימים לכם.

תוספי תזונה: האם כדאי או לא?

חיסרון – מינון לא נכון או תוסף לא מתאים

חיסרון מסוים שכן אפשר למצוא הוא עניין המינונים. אם ניקח כמות קטנה מדי זה פשוט לא יעשה את העבודה הרצויה וזה בהחלט חבל. לעומת זאת, גם כמות גדולה מדי היא לא כל כך טובה, אבל חשוב לדעת שבגלל שמדובר ברכיבים טבעיים זה לא משהו שהוא ממש מסוכן. כמו כן, רבים לא טורחים לוודא איזה חוסרים יש להם בגוף וכך נוטלים תוספים שהם לאו דווקא צריכים. את כל הדברים הללו ניתן לפתור בקלות באמצעות בדיקת דם פשוטה אצל רופא או לאחר התייעצות עם תזונאי, הומיאופת או כל מומחה אחר שמכיר לעומק את תוספי התזונה. כל אוכלוסייה יכולה לסבול מחוסרים, למשל ספורטאים שמתאמנים באופן קבוע, אנשים שמנהלים אורח חיים טבעוני או צמחוני, אנשים החולים במחלות מסוימות וכו'.

השאלה הכלכלית

עוד דבר שצריך לקחת בחשבון זה שתוספי תזונה עולים כסף, ולפעמים גם לא מעט. עם זאת, רוב מי שנוטל אותם הם אלו שזקוקים לרכיבים מסוימים בגוף וגם אם היו מנסים להשיג אותם דרך המזון, היו צריכים להוציא לא מעט כסף על מאכלים מסוימים, כך שתוספי התזונה בהחלט יכולים לפתור את הבעיה בקלות יחסית.

בשורה התחתונה – כאשר בוחרים אותם באופן מושכל ומבוקר, תוספי התזונה בהחלט יכולים לסייע לנו לחיות חיים בריאים יותר.