ניהול עסק עצמאי עלול לגבות מחיר נפשי כבד, בשל הלחצים הכרוכים בניהול השוטף, לא רק בעת משבר אלא גם בשגרה. כיצד תוכל לשמור על הבריאות הנפשית שלך כבעל העסק? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

לחץ: גורם המשפיע באופן משמעותי על בריאותנו הגופנית והנפשית

כבעל עסק, אתה בוודאי חווה לא פעם מצבים מלחיצים, הן מול הלקוחות והן מול העובדים והספקים. מצבי לחץ אלו עלולים לגרום לא רק לתחושות קשות אלא גם להשלכות בריאותיות של ממש, וזאת בשל שורה של מחקרים אשר הצביעה על כך כי לחץ מהווה מגדילה את הסיכוי להתקפי לב, לחץ דם גבוה וכן בעיות בריאותיות נוספות. מעבר להשלכות הבריאותיות, ללחץ יש גורם משפיע גם מבחינה נפשית. עייפות, חרדה ומחשבות טורדניות הנוגעות לניהול העסק משפיעות גם הן על התפקוד בעבודה כמו גם בחיים הפרטיים. לכן, לבריאותך הנפשית יש חשיבות עצומה מבחינת הצלחת העסק. כאשר אתה כבעל העסק חווה לחץ, זה משפיע באופן ישיר על התפקוד ובהתאם לכך גם על תמהיל השירות. לכן, הדרך הראשונה להפחית את הלחץ היא באמצעות שירות מיקור חוץ, אותו ניתן לקבל דרך חברה מקצועית. למעשה, שירותי משרד במיקור חוץ יטפלו בענייני האדמיניסטרציה כמו גם תחומים נוספים הכוללים בין היתר גם הנהלת חשבונות, מתוך מטרה להפחית את העומס המוטל עלייך כבעל העסק. שירותי מיקור חוץ מתאימים הן בעבור עסקים גדולים ובוודאי בעבור עסקים קטנים ובינוניים, כך שתוכל כבעלים להתמקד בדברים החשובים באמת.

לבעל העסק הלחוץ - מדוע הבריאות הנפשית שלך חשובה להצלחת העסק

יצירת איזון בין עבודה לבית – חלק בלתי נפרד מניהול עסק

לא פעם בעלי עסקים ממשיכים לעבוד גם לאחר שעות העבודה, וכתוצאה מכך נפגמת היכולת לנהל חיי משפחה. ההמלצה שלנו היא לנסות ולבצע הפרדה בין שעות העבודה לבין ניהול חיי המשפחה, כמו גם לקחת לפחות יום חופש אחד בשבוע. שים לב כי מדובר בפעולה קטנה שמטרתה לתת מנוחה וחיזוק לנפש אך מורכבת לביצוע, ולכן הצוות המקצועי של העסק שלך מהווה חלק בלתי נפרד מהצלחתו. האצלת סמכויות וניהול המתבצע מרחוק יכול לתרום לניהול השוטף של העסק, כאשר המעורבות שלך כבעלים נשארת גבוהה – אך לא מוחלטת. ככל שתדעו להאציל סמכויות ולגבש סביבכם צוות מיומן ומקצועי, כך תוכלו לנהל את העסק שלכם בצורה נכונה ומאוזנת.

סדר יום קבוע הכולל הפסקות לצורך הפחתה בלחץ

בעלי עסקים וסביר להניח שגם אתה יכולים לעבוד במשך שעות ברציפות. חשוב להקפיד על סדר יום קבוע הכולל גם הפסקות קצרות, כמו גם להקפיד על תזונה מאוזנת גם בשעות העבודה. באמצעות תרגול של תרגילי נשימה ניתן להפחית במידה ניכרת את הלחץ אותו אתה חווה בחיי היום יום. בסוף, בריאותך היא הדבר החשוב ביותר ועל כן יצירת איזון היא חיונית, באמצעות הטיפים אותם הצגנו.