השתלות שיניים

כולנו רוצים להנות מחיוך מושלם בעוד שאנו יודעים שהשיניים שלנו חייבות להראות אסתטיות ונעימות ולאפשר לנו לבצע בקלות פעולות כמו לעיסה, שתייה ודיבור.  השתלת שיניים או 'שתלים דנטליים' הפכה לפעולה שכיחה בעיקר בקרב מבוגרים שרוצים לשפר ולהחליף שיניים שנפגעו.

 

כיום אפשר להחליף שן שנרקבה, נשברה או נהרסה, באמצעות טכנולוגיה מתקדמת שבזכותה אין צורך להשתמש בשיניים תותבות או בתחליפים אחרים שאינם נוחים או קבועים. מי שתוהה לגבי התהליך: חשוב שידע יותר אודות הטיפול, ההכנה איליו וההתאוששות ממנו.

 

כיצד מבצעים השתלת שיניים?

השתלת שיניים היא תהליך שמבצעים מומחים בכירורגיית הפה אשר מבצעים תכנון מקיף של מערכת שיניים חדשה בהתאמה אישית לכול מטופל. כך אפשר למצוא מגוון מרפאות שמבצעות השתלת שיניים בחיפה, בצפון במרכז או בדרום.

 

המומחים מכינים את השתלים לאחר בדיקות, אבחון וצילומים של הלסת, שיני המטופל והחניכיים ולאחר מכן מבריגים את השתלים אל תוך עצם הלסת (לאחר עקירה של שיניים חולות ופגועות). לאחר ההברגה תופרים את האזור המושתל ומכסים אותו באמצעות רקמת חניכיים. התהליך נעשה בהדרגה בעוד שהכתר הסופי מותקן לאחר ריפוי אזור החניכיים והטמעה של השתל בצורה טובה בפה המטופל.

 

איך מתכוננים להליך?

רבים שעברו השתלת שיניים יאמרו לכם כי לא מדובר בתהליך קל ונעים. ובכול זאת רבים יעידו שהמאמץ וההכנות שווים את התוצאה וכעת הם מחייכים בפה מלא ונהנים מאיכות חיים טובה. בכול הנוגע להכנה לתהליך, חשוב להישמע להוראות הרופא. הטיפול שנעשה בהרדמה מקומית אינו מצריך צום או הכנה מסוימת (אלא אם יש צורך בהרדמה כללית). מי שחושש מאד מהתהליך יוכל התייעץ עם הרופא לגבי קבלת טשטוש בעת הטיפול. מי שיעבור את הפרוצדורה יצטרך להימנע מאכילה כשעתיים לפני הטיפול. מבחינת ריפוי, התהליך מעט ארוך ויש מקרים שבהם הרופא המטפל ירשום אנטיביוטיקה למטופל.

 

מה צפוי לכם אחרי השתלת שיניים?

כפי שציינו ההליך אינו קל ודורש החלמה והתאוששות. רבים מהמטופלים ירגישו לאחר ההשתלה תופעות כמו כאבים, שטפי דם, קשיים בפתיחת הפה ודימום. יש לזכור שאלה תופעות לוואי שאמורות להעלם תוך זמן קצר. במידה ויש זיהומים, חום, נפיחות שאינה יורדת וכדומה, יש לפנות אל הרופא המטפל כדי להבין כיצד מטפלים נקודתית בתקלה או בבעיה שהחמירה.

 

לאחר הטיפול יש להניח לשיניים ולצחצח אותן רק לאחר 24 שעות מהטיפול. כמו בכול טיפול שיניים מומלץ להימנע מאכילה כשעתיים לאחר התהליך ולאחר מכן לבחור מאכלים קלילים כמו גלידה, יוגורט, שיקיים של פירות וכדומה. רופאים ממליצים להימנע בימים הראשונים משתייה חמה.

 

לסיכום, הדרך לשיניים מושלמות אינה קלה עבור מי שזקוק להשתלה עבור כל מי ששומר על שיניו באמצעות טיפולי שיננית, טיפול שיניים רגיל ושאר אמצעים. עם זאת התוצאה שווה בהחלט את הקושי, לכן חשוב לבחור מרפאה מתאימה ולבצע השתלה לחיוך רחב ומושלם.