וירוס הקורונה הופך מיום ליום לחלק בלתי נפרד מחדשות היום, בעוד שמדובר בנגיף שהחל את דרכו בדרומית לבֵּייְגִ'ינְג ( עין מרכזית בסין) וכבר החל להתפשט במדינות מפותחות כמו ארה"ב, שם גבה הנגיף את חייהם של 57 אנשים, בעוד שבסין מתו מהנגיף 259 בני אדם.

מי שתכנן ביקור בסין וכבר עשה את כל מה שצריך כדי לטוס למדינה היפה והמרתקת הזאת, בוודאי קנה כרטיס טיסה, התנסה בתהליך הוצאת ויזה לסין באופן עצמאי (באמצעות השגרירות הסינית) וכבר תכנן את המסע שלו בארץ הענקית. עם זאת בשל הנגיף, הוציא משרד החוץ הישראלי אזהרת מסע עבור מי שיוצא בטיסות לסין. האזהרה נועדה למנוע את התפשטות הנגיף, ולמנוע הדבקה של ישראלים. אז מה עושים? טסים לסין או לא?

ההתלבטות של מי שתכנן טיול לסין

כולנו יודעים שטיול שמתבטל, או דחייתה של חופשה חלומית שחסכנו עבורה כסף וכבר תאמנו לגביה את כל הפרטים – יכולים להוביל למפח נפש רציני. שכן כעת, רגע לפני היציאה מן הארץ: מוציאים אינספור אזהרות אודות הווירוס ואודות איסור הגעה לסין.

מי שמתלבט בנושא, חשוב שידע כי לא רק משרד החוץ מזהיר מפני כניסה לסין אלא שגם בסין עצמה: מנסה הממשלה למנוע בכול דרך כניסה של מבקרים למדינה תוך נקיטת אמצעי זהירות שנועדו למנוע את התפשטות הנגיף. לכן, אם לא תדחו את הטיסה – ייתכן כי תתקלו בלא מעט קשיים בזמן הכניסה למדינה. מלבד זאת, מרבית האזורים המאוכלסים בסין עוברים כעת חיטוי וסגירה של מבנים, כמו גם שהמדינה עצמה נמצאת במצב חירום, לכן טיול כזה לא יהיה מהנה כמו שחשבתם.

טסים לסין וירוס הקורונה מתפשט האם לטוס או לבטל  עידן בן אור

אז מה עושים?

כדי להבין איך מבטלים כרטיס טיסה וכיצד מאריכים את הוויזה שלכם לתקופה ארוכה יותר ( כדי שתוכלו לצאת בעתיד אל הטיול הנחשק) – רצוי לבצע בירורים בשגרירות סין לגבי כניסות לסין, הארכת ויזה, ומצבם הכללי של מבקרים במקום. בד בבד יש לבדוק עם חברת התעופה ממנה הזמנתם את הכרטיס: כיצד אפשר לבטל טיסה ולקבל החזר מלא. במידה ורכשתם פוליסת נסיעות, בדקו האם תוכלו לקבל כיסוי והחזר על ביטול הטיסה.

לסיכום, את הטיול שלכם תוכלו להוציא לפועל בכול תקופה, ובעיקר לאחר שהבהלה סביב הנגיף – תתמסמס. לאחר שהממשלה של סין תצליח לגבור על הנגיף – כדאי להתחיל מחדש את התהליכים עבור חופשה בסין היפה. בכך תשמרו על הבריאות שלכם ושל הסובבים אתכם ותחזרו בשלום לארץ ישראל היפה.