אנשים רבים מתחילים את הבוקר במקום העבודה, מגיעים לכמה שעות בהן הם מבצעים פעילות כזו או אחרת ולאחר מכן חוזרים הביתה ולמשפחה. אך מה קורה באותן כמה שעות? ובכן מבלי שאנשים שמים לב הם נחשפים ללא מעט חיידקים, ואין זה משנה אם מדובר במוקד שירות או בעבודה פיזית, וזאת כי האמת היא שלא ניתן להימנע מחיידקים, אך כן ניתן למזער את המגע עמם. להלן שמונה אזורי עבודה שלקראת מגע עמם רצוי לעשות חושבים.

יש פתרון!

מראש נבהיר שיש מה לעשות על מנת למזער את הבעיה, ופה נמצא שני נתיבים: טיפול מונע וטיפול מאפס. במה מדובר? ובכן טיפול מונע מתייחס להתקנה של מוצרים שמונעים מגע ישיר עם הידיים. כך למשל עם ברזים לניקוי הידיים שפועלים על חיישנים ניתן להבטיח מינימום מעבר של חיידקים, ומבחינת טיפול מאפס, מוטב לשטוף היטב ידיים לאחר מגע עם מוצרים ציבוריים, או פשוט לנקות אותם עם מגבון מחטא לפני המגע.

זהירות חיידקים:

  1. המקלדת – אם יש לכם מקלדת פרטית אז כלל לא מדובר בבעיה (אתם באים במגע רק עם החיידקים שלכם), אך מצד שני אם חולקים מקלדת עם אנשים נוספים, ולו כי תופסים משמרת מול אותו מחשב, הרי שפה הסיפור כבר שונה לגמרי – הגיוני שאתם באים במגע עם מגוון חיידקים של אנשים אחרים.
  2. עכבר – כמו המקלדת, כך גם העכבר נחשב לפריט שבא במגע ממושך עם ידיים של זרים, וכיוון שאין לדעת היכן הידיים היו לפני כן, הרי שמדובר במאגר של חיידקים.
  3. ידית – ידית הדלת אולי נראית תמימה, אך אם מדובר בידית שימושית, תהיו בטוחים שאנשים רבים השתמשו בה, ולא בטוח שעם ידיים נקיות.
  4. מכונת צילום – במכונת הצילום יש כפתורים שלוחצים בעיקר עליהם, ועל כן היו בטוחים שהם כלל לא נקיים.
  5. מקרר – לא פעם במקרר המשותף העובדים משאירים כמה ימים קופסת גבינה פתוחה, מלפפון חתוך וכדומה. כל אלו מייצרים חיידקים ואם בנוסף לכל גם המדפים אינם נקיים, הרי שניתן להבין שלא מדובר במקום אידאלי לשמור בו מזון שאמור להיכנס לגוף.
  6. ספלים וכפיות – ברוב המטבחים המשותפים הסקוטש של המטבחון אינו מוחלף בתדירות הרצויה, עובדה שמובילה את כלי המטבח המשותפים להכיל לא מעט חיידקים.

סקוטש של המטבחון

  1. אסלה – אין צורך להכביר במילים, השילוב של עשיית צרכים ומגע ישיר עם הגוף מעביר את המסר די ברור.
  2. טלפון – כאשר חולקים את הטלפון של המשרד, מקרבים את הפה לאזור שאליו אנשים נושפים חיידקים. מה עושים? מנסים שלא להתקרב יותר מדי לאזור הדיבור.

רגע לפני שנכנסים לחרדה

נשמע נורא? ובכן אל תשכחו שבין היתר קיימת מערכת חיסון שלרוב עושה עבודה לא רעה, אך אם ניתן לסייע לה באמצעות התנהלות מושכלת, הרי שמגבירים את הסיכויים להישאר בריאים.